Sinds Covid is er een duidelijke trend op gang naar thuiswerken. En als je thuis kan werken, dan kan je evengoed locatieonafhankelijk werken of remote wanneer je niet meer per se op kantoor hoeft te zijn. . 

Eindelijk groeit er het besef dat we niet echt op kantoor aanwezig hoeven te zijn om bepaalde taken uit te voeren. Vaak volstaat een goede internetverbinding en een degelijke laptop om je job naar behoren uit te voeren zonder daarvoor op die kantoorstoel te gaan zitten. 

De opkomst van locatieonafhankelijke jobs 

Eens mensen van de vrijheid van locatieonafhankelijk werken geproefd hebben, is het heel lastig om terug te gaan naar de normale routine. 

Mijn timing was ook niet zo best, net voor de allereerste Covid lockdown besloot ik om als freelancer te starten. Tot dan nam ik steeds tijdelijke jobs aan om toch maar de zomers in Griekenland te kunnen doorbrengen. En ‘s zomers tekende ik een seizoensgebonden contract. 

Tot 2017 was ik er excursiegids, tot een dom scooterongeval daar een einde aan maakte. 
Toch duurde het nog even voor ik de beslissing nam op mezelf te beginnen. 

De vraag naar tijdelijke, of interim, posities was namelijk erg groot en ik dacht best aan die vraag te kunnen voldoen zonder de tussenkomst van een kantoor. 
Ik wilde als virtueel assistent starten. 

De virtuele assistenten schieten als paddestoelen uit de grond

Thuiswerken, voor veel mensen de ideale situatie. Je hoeft niet meer in de file te staan, je bent thuis voor je kids, je neemt je dagen vrij wanneer je er nood aan hebt, enz. 
Als virtueel assistent kan je heel wat taken overnemen van andere ondernemers die er minder goed in zijn of er geen tijd voor hebben.
Heel veel moeders vonden dit de ideale keuze om toch meer tijd te kunnen doorbrengen bij hun kroost en meer aandacht te besteden aan hun gezin

Je wint gigantisch veel tijd door je niet meer in het verkeer te hoeven begeven. En er valt heel wat stress van je af. 
Toch wordt het begrip virtual assistant vaak misbruikt. Klanten eisen dat je toch naar kantoor komt waardoor je vrijheid alsnog wegvalt. 

Remote werken als single

Voor mij was remote werken een godsgeschenk. Hoewel die trend zich in de US al heel lang doorzet, staan we op dat vlak in België toch nog heel erg achter.  Er blijkt een groot wantrouwen te zijn bij werkgevers omdat ze voelen dat ze er niet op kunnen vertrouwen dat de job goed wordt uitgevoerd zonder controles. 

Als freelancer heb je er nochtans alle baat bij om je projecten goed uit te voeren en tevreden klanten achter te laten. Wil je verdienen, dan moet je ervoor werken. Heel anders dus dan een job in loondienst. 

Jammer genoeg zijn de wetten en regels allemaal niet zo simpel en flexibel, zelfs al zou je gewoon binnen de EU blijven. Verzekeringen, je zorgverzekering, de nood aan een vaste domicilie voor je bedrijf, de plaats waar je belastingen betaalt, enz enz maken het een Belgische digitale nomade niet gemakkelijk. 

Reizen en werken tegelijkertijd: het leven van een digitale nomade

Geen gezin om voor te zorgen, geen kinderen om achter te laten of mee te nemen: reizen als single is zo veel eenvoudiger dan met een gezin. En toch probeert de staat je alsmaar in dat hokje te houden. 

Als je dan nog een job hebt die je toelaat te werken van waar je dan ook wil, zou het helemaal perfect moeten zijn. 

Sinds mijn kapotte enkel door het ongeval, ben ik altijd al heel blij dat ik niet meer met de fiets naar het werk moet. Door de wind en de regen. Mijn auto heb ik namelijk al lang geleden weg gedaan toen bleek dat er meer kosten aan kwamen doordat hij telkens 6 maanden stilstond. 

Thuiswerken is voor mij echt fantastisch. Ik heb er geen problemen mee alleen thuis te zijn en heb aan mijn eigen gezelschap genoeg. 

Zodra ik collega’s mis of een babbel met soortgenoten (lees: andere zelfstandigen), doe ik mee aan een online event of een live netwerkmeeting wanneer ik in België ben. 

En plots heb je hopen vrijheid. Vrijheid om te vertrekken wanneer je wil, naar waar je wil en voor zolang je wil. Je hangt niet meer vast aan die 20 wettelijke verlofdagen. De wereld ligt aan je voeten. 

Specialisatie als stok achter de deur

Het begrip virtueel assistent is zo ruim dat het eigenlijk een allesomvattend begrip is voor iedereen die virtueel (online, remote, digitaal) anderen helpt (assisteert). 

Mijn aanbod was dus in het begin ook zo breed dat potentiële klanten op den duur niet meer wisten waarvoor ze allemaal bij mij terecht konden. 

Door toevallig een gratis en grondige cursus SEO te kunnen volgen, via een top Amerikaans bedrijf, werd ik gebeten door het virus. Daarbovenop komt dat ik super graag bezig ben met websites! En wat is SEO dan anders dan het constant optimaliseren van websites zodat ze beter gevonden worden door zoekmachines en dus je klanten. 

Leren, leren en nog eens bijleren, iets wat ik altijd al miste tijdens mijn interim jobs dat kon ik nu volop doen. Investeren in mezelf. 

En zo kan ik me nu met trots SEO specialist noemen. Niet enkel is het heel duidelijk wat ik aanbied, een SEO specialist verdient ook heel wat meer dan een gemiddelde virtuele assistente. Het aanbod is immers niet zo groot en je hebt er heel wat extra kennis voor nodig

Werken als digitale nomade

Remote werken of als digitale nomade werken mag dan misschien heel geliefd zijn bij moeders of ouders om meer tijd bij hun gezin door te brengen. 

Remote werken kan zelfs op het strand

Als single is het helemaal fantastisch! Je reist immers zorgeloos zonder je kinderen (als ze ouder zijn) of kleinkinderen te hoeven achterlaten en je daar schuldig om te voelen. 

Ik ben eigen baas en richt nu mijn leven helemaal zelf in zoals ik wil. Als freelancer ben je vrij om je diensten aan te bieden aan wie je wil, je dag zelf in te delen en te reizen en werken tegelijkertijd. 
Ik wilde enkel dat ik dit veel eerder had gedaan. 

Maar laten we eerlijk zijn: digitaal werken bestond in mijn jeugd nog niet. 

Vergelijkbare berichten

Laat gerust jouw bedenkingen achter